DONANIM

Genel

Gymoda'da temel olarak herhangi bir donanıma gerek duymayacaksınız. Gene de bazı donanımın varlığı hem sizi rahat ettirecek hem de egzersizlerinizi daha eğlenceli hale getirecektir.

Ağırlıklar

Bazı videolarda eğitmenlerimizin ağırlık kullandığını göreceksiniz. Egzersizlerin daha etkin olması için bu ağırlıklar işlevsel olmaktadır. Özellikle kas yapma amacını taşıyan egzersizler için kullanımı verimli olacaktır. Ağırlık alabilir ya da su şişeleri kullanabilirsiniz.

Spor giyim

İyi bir atletik spor ayakkabısı dışında Gymoda'da bir başka giyim unsuruna gerek duymazsınız. Ayakkabınızı gereken özen ve dikkatle seçmenizi umuyoruz. Egzersizlerin rahatsızlığa yol açmaması ve faydalı olması için ayakkabılara dikkat!

Ayrıca bir öneri olarak, egzersizler sırasında nefes alabilen kıyafetler kullanmanızı öneriyoruz. Egzersiz sırasında terinizi sıklıkla kurulamanız vücudunuzun soğumasına olanak verir. Ayrıca terlemenin kayganlaştırıcı etkisini de unutmayın, özellikle ağırlık çalışırken.

Yoga matı

Yoga matları uzun süredir kullanılmaktadır. Plastik olanları kaymayı engellerken rahat bir platform sağlar, aynı etkiye sahip yünlü matların bir de ayrıca sıcaklık ve yumuşaklık vermesi gibi bir hoşluğu vardır. Kendiniz için uygun ölçü ve niteliklerdeki mat seçimini yapmalısınız. Kaliteli bir mat için yüksek bedeller ödemek yerine bir kaç battaniyeyi üst üste serebilmeniz de olasıdır. Amaç eklemlerinizi korumak!

Lastik

Lastik dediğimiz, fizyoterapide de kullanılagelen elastik bir iptir. Çalışmalarımızda faydalı olacaktır ve ağırlık yerine de kullanılabilme özelliğine sahiptir. Yoğun seyahatleri olan kişiler için işlevseldir.

Su/sıvı

Egzersizler sırasında, yaş, kilo, cinsiyet ve benzeri değişkenlere bağlı olarak farklı miktarda sıvı kaybedeceksiniz. Bu nedenle vücudun sıvı dengesini korumak önemlidir. Bir kural olarak her on dakikada bir 100 ml su için. Ayrıca sporcu içeceklerini de tüketmeniz elektrolit dengesi açısından faydalı olabilecektir.